WELLPOINT DRENAJ SİSTEMİ

WELLPOINT POMPASI

KENDİNDEN EMİŞLİ POMPA

Vakum pompası destekli Kendinden Emişli Santrifüj Pompalar

Vakum pompası destekli Kendinden emişli pompalar emiş yaparken normal pompalamaya devam etmek için suyla birlikte gelen havayı tahliye edecek otomatik düzeneğe sahiptir. Bu düzenek emiş ağzına yerleştirilen bir T dirsek, çekvana ve vakum pompasından oluşur.

Sıvı Destekli Kendinden Emişli Pompalar

Suyla doldurulmuş kendinden emişli pompalar pompanın kendi kendine emiş yapabilmesi için su ile doldurulması gereken bir hazneye sahip olmak zorundadır. İlk çalışma anında pompa haznesi su ile doldurulmak zorundadır. Eğer ilk çalıştırmaya başlamadan önce pompa haznesi su ile doldurulmazsa pompa emiş yapamaz.
Su Destekli Kendinden Emişli Pompa

Haznesindeki Su ile kendinden emişli olabilen  pompalar, pompanın "kendi kendine emiş" yapabilmesı için sıvı ile doldurulması gereken bir doldurma haznesine (entegre veya ayrı) sahip olmalıdır. Bu ilk sıvı şarjı olmaksızın, suyla doldurulmuş bir kendinden emişli pompa pompalama yapamayacaktır. Pompa çalışmaya başladığında çark emiş ağzını tıkayan hava kabarcığını içerisindeki su yardımı ile içeri çeker ve sıvıdan çok daha hafif olan hava, pompanın üst tarafına doğru basma ağzından yukarıya doğru itilir, sıvı pompa gövdesine geri düşer. Bu işlem pompa emiş ağzının su ile dolmasına kadar devam eder. Basma hattı havanın çıkışını engelliyorsa by pass hattı gerekir.

Hava, pompadan tahliye edildiğinden, emme borusunda, kısa bir süre sonra (emme borusu boyutuna, statik kaldırmaya ve herhangi bir hava kaçağına bağlı olarak) pompayı doldurmalı ve tam sıvıyı oluşturmalıdır. akar. Bununla birlikte, yaklaşık 10 dakikadan fazla süren aşırı hazırlama süreleri, pompalamadaki sıvı yükünün, doldurma işlemine başlamadan önce buharlaşmasına neden olarak, pompada hasara neden olabilir.
Kendinden Emişli Pompa ve WELLPOINT sistemi
ELEKTRİK MOTOR SÜRÜCÜLÜ WELLPOİNT POMPASI
DİZEL MOTOR SÜRÜCÜLÜ WELLPOINT POMPASI
BENDA ENDÜSTRİYEL POMPA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Altınova Mah. Yeni Yalova Yolu Cad.
BUTTIM Ticaret Merkezi. E Blok Kt. 4 No: 1314
Osmangazi - BURSA - TÜRKİYE
Tel : +90 224 212 00 51
Faks : +90 224 212 00 61
E-mail : info@benda.com.tr